еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„СВ-Инвест“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за помошна механизација во РЕК Битола тежок 53 милиони денари

АД Електрани на Македонија – Скопје по распишаниот тендер за ангажирање на помошна механизација за потребите на рударска оператива во ПЕ Рудници, РЕК Битола склучи договор со друштвото за трговија,градежништво и услуги СВ-ИНВЕСТ увоз-извоз ДООЕЛ Битола.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 53.277.000 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СВ-Инвест го доби тендерот на ЕЛЕМ за ископ во РЕК Битола вреден 49 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Да можевме сами дома да се средиме, немаше да бараме членство во ЕУ“: Твитер за „студениот„ туш од Меркел и Макрон

Редакција

Поднесени 7 амандмани на уставните измени – од независната пратеничка група, Алијансата на Албанците, Беса и Мухамед Зекири

Редакција

Твитер „полуде“ за дебатата на кандидатите за претседател: „Многу тензии и нервоза во студиото на Сител“

Никола Осило