еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Све средивме у градов па сеа уште да смениме имиња на улици, плоштади и мостови… мостот Гоце Делчев на пример„: Твитер реакции

Граѓаните од денеска ќе можат да предлагаат нови имиња за улиците, булеварите, мостовите и плоштадите во Скопје, најави градоначалникот Петре Шилегов.

Најавата предизвика бројни реакции на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе се менуваат имињата на улиците, булеварите, мостовите и плоштадите во Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер „зовре“ за СЈО: „Милион разговори, еден осуден и тој побегна“

Никола Осило

Твитер: Дождот не спаси, но од загадувањето не се гледаше влезот во НАТО и ЕУ

Никола Осило

(ГАЛЕРИЈА) Голема посетеност на првата Парада на гордоста во Скопје

Редакција