еМагазин
Image default
Локално

Свекрва физички нападнала снаа, а сопругот и се заканувал по живот

На 28.11.2019 во 01.15 часот во СВР Скопје, К.С.(29) од с.Мирковци, скопско, пријавила дека на 27.11.2019 околу 21.00 часот во семејниот дом во с.Мирковци, по претходна расправија, била физички нападната од свекрвата Д.П.К. од с.Мирковци, а потоа и нејзиниот сопруг Д.К. ѝ упатувал закани по живот, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Беровчанец почина откако со „Југо“ удрил во бетонски столб

Никола Осило

Браво за Велес: Парите за новогодишни украси и календари ќе ги додели на 100 социјално загрозени семејства

Редакција

Пожар во стан во Скопје

Никола Осило