еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Светски ден на лицата со Даунов синдром: Облековте ли шарени чорапи за нивна поддршка

Денеска е Светски ден на лицата со Дауновиот синдром, и претставува глобална иницијатива востановена од Обединетите нации во 2012 година.

Целта е да се развијат активности и настани за подигање на свеста и поддршка за оние кои живеат со Даунов синдром.

Исто така се потенцираат фактите за тоа како е да се има Даунов синдром и како тие луѓе во заедницата имаат витална улога.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од недела почнува летното сметање на времето

Редакција

(Фото) Пендаровски денеска слави роденден: Торта од сопругата и синот

Редакција

Мицкоски и Заев ќе слават Нова година кај другари

Редакција