еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Свиркачите Лазаревски и Костовски вратени на работа во МВР

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил соопшти дека “свиркачите“ Ѓорги Лазаревски и Звонко Костовски се вратени на работа во МВР.

“Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски од денеска повторно се враќаат на своите работни позиции во МВР. За професионалците секогаш ќе има место во МВР“, напиша Спасовски.

Лазаревски и Костовски се заслужни за излегувањето во јавноста на т.н. бомби, односно прислушуваните разговори од времето на претходната власт.

Двајцата беа обвинети во случајот „Пуч“ дека ги дале нелегално прислушуваните разговори на Зоран Верушевски, а кои потоа беа објавувани од СДСМ.

Тие да бидат вратени на работа во Управата за безбедност и контраразунавање (УБК) неодамна побараа и неколку невладини организации.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„A дивите „тераси“ звани галии во Вардар, кога ќе ги рушат“: Твитер реакции за најавата за рушење на тераси на 20 кафе барови, гостилници и ресторани

Редакција

Бруто надворешниот долг на Македонија достигна 8,4 милијарди евра

Никола Осило

Мехмети: Најубаво ќе беше Османи да отидеше до мала Речица за да побара конечно да биде поставено државното знаме

Редакција