еМагазин
Image default
Локално

СВР Струмица со детали за исчезната Соња, која е пронајдена жива

На 15.11.2019 во Полициска станица Струмица, Д.А.(60) од с.Дабиле пријавил дека од домот се одалечила неговата ќерка С.А.(34), лице со здравствени проблеми, која и претходно во неколку наврати се оддалечувала од домот и била враќана назад.

По преземени мерки од полициските службеници од СВР Струмица, С.А. е пронајдена во с.Водоча и е однесена во Медицински центар Струмица.

Претходно, на социјалните мрежи беше упатено барање за пронаоѓање на Соња.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Исчезната е 34-годишната Соња од Струмица, најблиските апелираат за помош

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Несекојдневен случај: Со автомобил влетал во Луда Мара, преку прозорци спасил жива глава

Никола Осило

Двајцата штипски насилници кои тепаа девојка добија казна затвор по 2,5 години

Редакција

МВР во „лов“ на несовесни возачи и мотоциклисти

Никола Осило