еМагазин

Tag : Бесим Красниќи

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој е Бесим Красниќи кој е екстрадиран од Косово во Македонија

Редакција
Вчера од Косово во Македонија беше екстрадиран Бесим Красниќи (44) и беше спороведен во затворот Идризово. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Бесим Красниќи екстрадиран во Македонија, спроведен е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бесим Красниќи екстрадиран во Македонија, спроведен е во Идризово

Редакција
Бесим Красниќи (44) од Косово денеска е екстрадиран во Македонија и е спроведен во затворот Идризово, информираа од Министерството за внатрешни работи. Тој се бараше...
Македонија ТОП СТОРИИ

И брат му на Агим Красниќи е меѓу уапсените во Косово

Редакција
Меѓу уапсените во Урошевач, Косово е и братот на Агим Красниќи, Бесим Красниќи, објави телевизијата Телма. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Агим Красниќи кој е во бегство 4...