еМагазин

Tag : Малиша Станковиќ

Македонија ТОП СТОРИИ

Нови пратеници во Собранието се Јане Мицевски и Малиша Станковиќ

Редакција
Јане Мицевски и Малиша Станковиќ од коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се нови пратеници во македонското Собрание. Тие доаѓаат на местото на сега веќе...