еМагазин

Tag : Маја Манолева

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Реновирана болницата за респираторни инфекции во Отешево

Редакција
Специјализирана болница за превенција лекување и рехабилитација на хронични респираторни неспецифични и алергиски заболувања Отешево е комплетно реновирана, информираат од Министерството за здравство. Подобрени се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Треба да се испочитува здравствениот систем овде, па да се замине во странство, вели Манолева за лекувањето на Леонид

Редакција
Заменик-министерката за здравство Маја Манолева, за случајот со Леонид Индов, вели дека прво треба да се испочитува здравствениот систем тука, да се исцрпат сите можности,...