еМагазин

Tag : Петар Спасеновски

Спорт

Заборски и Спасеновски од „Макпетрол“ на турнир од светската карате лига во Казабланка

Редакција
Петар Заборски и Петар Спасеновски од „Макпетрол“ ќе учествуваат на последниот турнир од Светската карате 1 премиер лига за 2024 година. Тие се единствените претставници...
Спорт ТОП СТОРИИ

Спасеновски од „Макпетрол“ меѓу осумте најдобри на светската карате-лига во Каиро

Редакција
Членот на скопски „Макпетрол“, Петар Спасеновски, се пласира меѓу осумте најдобри спортисти на турнирот од Светската карате-лига во Каиро. На силниот меѓународен собир во Египет,...
Спорт

Заборски и Спасеновски од „Макпетрол“ учесници на светската карате-лига во Каиро

Редакција
Египетскиот главен град Каиро ќе биде домаќин на третиот турнир од Светската 1 Премиер карате-лига. Единствени учесници од Македонија ќе бидат членовите на „Макпетрол“, Петар...
Спорт

Заборски и Спасеновски од „Макпетрол“ достојно го претставија македонското карате во Анталија

Редакција
Членовите на скопскиот клуб „Макпетрол“, Петар Заборски и Петар Спасеновски, остварија солидни резултати на неодамнешниот турнир од Светската 1 карате премиер лига што се одржа...