еМагазин

Tag : “Пластичарска“

Локално ТОП СТОРИИ

Од семејството на 29-годишниот Исмани потврдија дека загинал во престрелката на „Пластичарска„

Редакција
Од семејството на 29-годишниот пејач Амар Исмани потврдија дека тој загинал во синоќешната престрелка на Булеварот „Никола Карев“ (Пластичарска) во Скопје. Неговиот брат Един Исмани...
Локално ТОП СТОРИИ

Детали од Обвинителството за престрелката на „Пластичарска„

Редакција
Од Јавното обвинителство потврдија дека во синоќешната вооружена престрелка на Булеварот „Никола Карев„ (Пластичарска) е убиено едно лице, а две се повредени. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото)...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) 29-годишниот Амар Исмани е загинатиот пејач во престрелката на „Пластичарска„

Редакција
Во синоќешната вооружена престрелка на Булеварот „Никола Карев“ познат како „Пластичарска„ загинал 29-годишниот пејач Амар Исмани од Скопје, објави телевизијата ТВ 21. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Од...
Локално ТОП СТОРИИ

Почина еден од повредените на „Пластичарска“

Редакција
Почина еден од повредените во вооружената престрелка која се случи синоќа на Булеварот „Никола Карев“, познат како „Пластичарска„, јавија повеќе медиуми. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Видео) Во...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Во пукање на “Пластичарска“ се повредени неколку лица

Редакција
Доцна синоќа на Булеварот „Никола Карев“ познат како „Пластичарска“ во Скопје имало пресметка со огнено оружје, а телевизијата Клан јави дека има и неколку повредени...