еМагазин

Tag : Цариградска патријаршија

Македонија ТОП СТОРИИ

МПЦ-ОА треба да се откаже од името за да добие томос од Цариградската патријаршија, открива г.г Стефан

Редакција
За да Македонската православна црква – Охридска Архиепископија (МПЦ – ОА) добие томос од Вселенската патријаршија, треба да се откаже од името – Македонска православна...