еМагазин

Tag : Љубе Стаменковски

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Љубе Стаменковски, разрешениот директор во М-НАВ, на чие место доаѓа Милан Кораќ

Редакција
Надзорниот одбор на државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ) ги разреши од функција претседателот на Управниот одбор и извршниот директор Фахрудин Хамиди и секторскиот извршен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Разрешени двајца од тројцата директори на М-НАВ

Редакција
Наместо разрешување на сите тројца директори на државното друштво Македонска навигација (М-НАВ), Владата на денешната седница дала предлог да бидат разрешни само двајца. Предлог за...