еМагазин

Tag : 1ТВ

Бизнис

Отворена стечајна постапка за 1 ТВ

Редакција
Основниот суд Скопје 2 отвори стечајна постапка за веќе згаснатата телевизија 1 ТВ, чиј неформален сопственик, Бојан Јовановски е обвинетиот во случајот „Рекет“, објави Фокус....
Македонија

Нов статус на 1ТВ: Со име и презиме ќе ги објавиме лицата кои стојат позади тивката ликвидација на Бојан Јовановски

Редакција
На официјалната страна на Фејсбук на телевизијата 1ТВ, се појави нов статус во кој се најавува дека наскоро со име и презиме ќе бидат објавени...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Испрати ли Боки 13 порака со објавата на Фејсбук страната на 1ТВ дека ќе бидеме изненадени од позадината за „Рекет“

Редакција
Пораката која осамна на Фејсбук и Инстаграм страните на телевизијата 1ТВ дека јавноста ќе биде изненадена од позадината и вистината за предметот „Рекет“ ја разбранува...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Звучни имиња на листата должници на УЈП: Меѓу нив и 1ТВ и ФК Вардар на Сергеј Самсоненко

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата листа на должници за долгови доспеани до 31.08.2019 и неплатени до 30.11.2019 година по основ на ДДВ,...
Бизнис

АВМУ: Ниту е побарана, ниту е одобрена промена на сопственичката структура на 1ТВ

Редакција
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) денеска соопшти дека досега од нив не е побарана, ниту одобрена промена на сопственичката структура на 1ТВ....
Бизнис

Телевизијата 1 ТВ сама си побара да оди во стечај

Редакција
Поднесен е предлог за отварање стечајна постапка на телевизијата 1ТВ, објави ПресингТВ. Предлогот бил поднесен на 13. овој месец, а информацијата ја потврдуваат и од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

1 ТВ престана да емитува програма, ќе остане ли без дозвола за работа?

Редакција
Од синоќа, на сопствена инцијатива, телевзијата 1ТВ престана да емитува програма. Проблемите на телевизијата почнаа со апсењето на нејзниот неформален сопственик, Бојан Јовановски (Боки 13),...
Бизнис

УЈП од денеска ќе ги “чешла“ 1ТВ, БМЈ груп, Меѓународниот сојуз на Боки 13 и други лица и фирми поврзани со “Рекет“

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“....
Бизнис

Телевизиите 21-М и Шења, лани погледани од 1ТВ

Редакција
Во анализираната година во телевизиите кои емитуваат програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа, (ТВ Компани 21-М, ТВ Шења, ТВ Клан...
Бизнис

Колку вработени лани имало во телевизите 1ТВ, Клан, Шења и 21-М?

Редакција
Во анализираната година во телевизиите кои емитуваат програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа, (ТВ Компани 21-М, ТВ Шења, ТВ Клан...