еМагазин

Tag : 2019

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Личност на годината на еМагазин: Атиџе Муратова

Редакција
Документарниот филм “Медена земја“, кој го следи животот на единствената жена одгледувач на диви пчели во Европа, Атиџе Муратова, годинава што изминува ја испромовира Македонија...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој се дојде: И сопругот на Шекеринска, доби награда на изборот на Мажи на годината

Редакција
На вториот избор на Мажи на годината во организација на првиот онлајн магазин за мажи Friday.mk присуствуваа бројни јавни лица од бизнис секторот, политиката и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кои се мажите на годината

Редакција
Мислав Галер е Маж на годината за 2019 година, на официјалниот избор на Мажи на годината за 2019 година во организација на првиот онлајн магазин...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Твитер календар за 2019: Секси и со вкус

Никола Осило
Македонската заедница на социјалната мрежа Твитер го претстави календарот за 2019 година. Ваквите изданија веќе стануваа традиција, а календарот за 2019 година е само доказ...