еМагазин

Tag : 3Д мапа

ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Град Скопје со беспилотни летала ќе ги лоцира загадувачите

Редакција
Градот Скопје викендов го почна 3Д мапирањето на критичните точки за загадувањето на воздухот во градот со беспилотно летало. Како прва локација беше избрана депонијата...