еМагазин

Tag : Аљаска

Свет

(ВИДЕО) Неверојатни глетки: Снег во пустински американски градови

Редакција
Во голем дел од западниот дел на Америка падна снег, кој паѓал дури и во пустините во Аризона. Во јужниот дел на Аризона снегот покрил