еМагазин

Tag : јајце

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) И Богданци има џиновско велигденско јајце

Редакција
И во Богданци, како и во Свети Николе во центарот на Општината за големиот христијански празник Велигден, е поставено големо велигденско јајце. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Галерија)...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Свети Николе го има најголемото велигденско јајце во земјава: Високо е три метри

Редакција
За најголемиот празник на христијаните Велигден, на градскиот плоштад во Свети Николе е поставено големо велигденско јајце со мотиви од црквата Свети Никола и заштитникот...