еМагазин

Tag : аџилак

Свет

Саудиска Арабија го забрани аџилакот во Мека поради коронавирусот

Редакција
Саудиска Арабија го забрани аџилакот во Мека поради страв од ширење на коронавирусот, објави државната новинска агенција, повикувајќи се на неименуван официјален претставник од Министерството...
Македонија

На аџилак годинава ќе заминат 672 верници од Македонија

Редакција
Од Република Македонија на аџилак ќе заминат 672 верници кои од 11 до 15 август ќе патуваат со четири авионски чартер летови. Ова го изјави генералнот секретар...
Македонија

ДСЗИ информираше за условите за одење на аџилак

Редакција
Државниот санитарен и здравствен инспекторат во врска со претстојните патувања на граѓани на РМ од исламска вероисповед, во Саудиска Арабија на аџилак, ја информира јавноста...