еМагазин

Tag : ајвар

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Вработени во американската амбасада учеа како се прави ајвар

Никола Осило
Вработени во американската амбасада во земјава викендов учеа како се прави ајвар. Тие го посетија Етно село каде, како што велат, се запознаа со процесот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Ајварот „Мama’s“ ќе се мачка на леб и во Виена

Редакција
Ајварот „Мama’s“ од пред неколку дена може да се најде и во Виена. На Фејсбук-страницата „Mama’s food Austria“ детално ги има маркетите каде може да...
ЖИВОТ

(Фото) Холандскиот амбасадор Пломп направи 200 тегли ајвар

Редакција
Холандскиот амбасадор Ваутер Пломп учествувал во правењето ајвар во Тафталиџе и биле наполнети 200 тегли, за кои напиша дека се од рециклирано стакло. „Целиот процес...
ЖИВОТ

(Фото) Ајварот деликатес и за американскиот амбасадор Џес Бејли

Редакција
Американскиот амбасадор Џес Бејли на неговиот твитер-профил објави дека сезоната на ајвар почнала и во американската амбасада. Правењето ајвар во амбасадата е традиција која ја...
Македонија

(ВИДЕО) Заев на 30 септември нема да прави ајвар

Редакција
Уште еден говор од трибините низ Македонија, на кои премиерот Зоран Заев ги повикува граѓаните да излезат на престојниот референдум за името и да гласаат...