еМагазин

Tag : а1

Бизнис ТОП СТОРИИ

„А1 Македонија“ го доби тендерот на ЈСП Скопје за набавка на електронски билети вреден 573.000 евра

Редакција
Јавното сообраќајно претпријатие Скопје по распишаниот тендер за набавка на електронски билети за систем за електронска наплата склучи договор со друштвото за комуникациски услуги „А1...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„А1 Македонија“ и „Македонски Телеком“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Редакција
Во Македонија на крајот на минатата година имало вкупно 1.921.013 активни претплатници на мобилна телефонија, покажуваат најновите податоци од Агенцијата за електронски комуникации. Според уделот...
Техно

Бидете секогаш онлајн – нова понуда од 20 GB за постпејд корисниците на А1 Македонија

Редакција
Во овој период на зголемена потреба од мобилен интернет, А1 Македонија лансираше нова понуда за своите постпејд корисници. Со активација на месечниот интернет пакет Net...
БАШ НИ Е ЌЕФ

А1, прва компанија во Македонија која им се заблагодари на новинарите за ангажманот во „корона-кризата“

Редакција
А1 е првата компанија која им се заблагодари на новинарите за ангажманот за време на пандемијата со коронавирусот. “Почитувани, новинари, уредници, сниматели, реализатори, монтажери, Почитувани...
Техно

Нови методи на работа: Што сè можете да направите за својот бизнис без да го напуштите својот дом

Редакција
Поради состојбата со корона вирусот сега е важно да се остане дома и повеќето активности да бидат завршени преку дигиталните канали. Според информациите од телекомуникациските оператори,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Браво за А1, пример за општествено одговорна компанија!

Редакција
По одлуката на Владата за намалување на движењето на граѓаните, компанијата А1 Македонија објави свои мерки за да ја поедностави состојбата предизвикана од вонредната состојба...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Убава вест од А1: 10GB мобилен интернет и дополнителни бесплатни TВ канали за сите

Редакција
Соочени со предизвикот кој е пред сите нас поради состојбата со COVID–19, А1 Македонија во знак на поддршка на сите свои корисници, со цел да...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Роби“ и понатаму ги гази „Македонски Телеком“ и „А1“ во бројот на претплатници на две услуги

Редакција
Агенцијата за електронски комуникации ги објави најновите податоци за уделот на операторите според број на претплатници кои користат две електронски комуникациски услуги врзани во пакет...
Техно

А1 Македонија го најавува A1 Game Fest 2019 – најголемиот гејминг настан за оваа година

Редакција
А1 Македонија со гордост го најавува A1 Game Fest 2019, најголемиот гејминг настан за оваа година што ќе се одржува во наредните два дена, 14...
БАШ НИ Е ЌЕФ

А1 со атрактивна новогодишна промоција: Најдобрите празници досега со A1 Постпејд и А1 Combo

Редакција
А1 Македонија ја започнува најубавата новогодишна приказна и со задоволство ја најавува новогодишната промоција со која на своите корисници им овозможува да ја дочекаат новата...