еМагазин

Tag : аболиција

Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Не поддржувам аболиција

Редакција
Гледам дека станува актуелна темата со одлучувањето на Уставниот суд, симптоматично преку ноќ, и на само неколку месеци пред изборите. По се изгледа самата тема...
Ретро ТОП СТОРИИ

(Видео) Иванов пред три години објави аболиција, ќе има ли ново помилување?

Никола Осило
На денешен ден пред три години претседателот на државата Ѓорѓе Иванов објави аболиција за функционери и од ВМРО-ДПМНЕ и од СДСМ, за потоа под притисок...
Македонија

Дескоска: Нема законска можност за помилувања од Иванов

Редакција
Постапка за помилување може да се води единствено преку Министерството за правда, од каде, како што велат досега не се стигнати барања за помилувања на...