еМагазин

Tag : јачина

Балкан

Жителите на Албанија немаат мир, повторно земјотрес со јачина од 4,2 степени

Редакција
Сеизмолошкиот институт на Црна Гора регистрирал земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова. Земјотресот...
Локално

Земјотрес во Охрид и Ресен

Редакција
Телеметриската сеизмолошка мрежа со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, вечерта на 11.9.2018 година...