еМагазин

Tag : Ацо Колевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Кој каде се враќа: Лиле Стефанова во Обвинителството во Радовиш, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска во скопското

Редакција
Советот на јавни обвинители денеска го констатира прекинувањето на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), откако викендов беше разрешена шефицата на СЈО, Катица...
Македонија

Престанува мандатот на сите обвинители на СЈО: Утре ќе се одлучи дали ќе се вратат во матичните обвинителства

Редакција
Со истекувањето на мандатот на Катица Јанева, која вчера беше разрешена од функцијата јавен обвинител, престанува и мандатот на другите обвинители на Специјалното јавно обвинителство...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Ацо Колевски, новиот претседател на Советот на јавни обвинители

Редакција
Ацо Колевски е избран за нов претседател на Советот на јавните обвинители. еМагазин ги разгледа двата анкетени листови, кои можат да се најдат на официјалната...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на новиот претседател на Советот на јавни обвинители, Ацо Колевски

Редакција
Ацо Колевски е избран за нов претседател на Советот на јавните обвинители. Тој доби едногласна поддршка од членовите на Советот и немаше противкандидати. Колевски е...
Македонија

Извештајот за разрешувањето на Јанева доставен до Собранието

Редакција
Во Собранието е доставен извештајот на Советот на јавните обвинители за почнување постапка за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Новозибраниот претседател на Советот...
Македонија

Новоизбраниот претседател на Советот на ЈО, Колевски: „Рекет“ фрла дамка врз целата јавнообвинителска функција

Редакција
Новоизбраниот претседател на Советот на јавни обвинители Ацо Колевски, денеска оцени дека случајот „Рекет“ во кој осомничена е и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, фрла...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ацо Колевски едногласно избран за нов претседател на Советот на јавни обвинители

Никола Осило
Ацо Колевски е избран за нов претседател на Советот на јавните обвинители на Република Северна Македонија. Тој добил едногласна поддршка од членовите на Советот на...