еМагазин

Tag : Адмирал

БАШ НИ Е ЌЕФ

Автомат клубовите „Адмирал“ донираа медицинска опрема вредна 20.000 евра на Општата болница во Гостивар

Редакција
Во ова неизвесно време кога сите се трудиме да го зачуваме нашето здравје и здравјето на нашите најмили, кога здравствените работници и сите здравствени институции...
ЖИВОТ

Од автомат клубот „Адмирал“ демантираат дека нивен вработен нападнал член на движењето „Антикоцкање“

Редакција
Жалиме што во период кога целото општество се справува со тешките последици по здравјето на граѓаните и економијата предизвикани од пандемијата со Ковид-19, движењето „Антикоцкање“...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Автомат клубовите „Адмирал“ донираа медицинска опрема во вредност од 20.000 евра на Општа болница во Гостивар

Редакција
ЈЗУ Општа болница во Гостивар доби донација со болнички кревети во износ од 20.000 евра од страна на автомат клубовите „Адмирал“. Оваа донација е дел...
Локално

Четворица разбојници го испразниле сефот на казиното „Адмирал“

Никола Осило
На 19.09.2018 година во 03,30 часот во Скопје на булевар „Јане Сандански“, во казино „Адмирал“, четири маскирани лица, со закана со оружје извршиле разбојништво над...