еМагазин

Tag : Аднан Џафероски

Македонија

И директорот на ДЗС потврди дека пожарите се подметнати

Редакција
Во моментов сите пожари кои беа активни во текот на вчерашниот ден се ставени под контрола, информира за „Мета“ Аднан Џафероски, директор на Дирекцијата за
Македонија

Канадерите на ДЗС направиле повеќе од 120 лета и исфрлиле 300 тони вода

Редакција
Дирекцијата за заштита и спасување е вклучена во гасењето пожари и со сите расположливи капацитети и човечки и материјално – технички ресурси, вклучително и специјализираното