еМагазин

Tag : Адора Инженеринг

БАШ НИ Е ЌЕФ

Адора ја посети среќната мајка на новорoденчињата Анастасија и Габриел

Редакција
Адора инженеринг им честита на среќните родители Снежана и Димитар Рунтеви и на новороденчињата, Анастасија и Габриел, кои се родија први во Новата 2020 година....
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Адора Инженеринг“ повторно ја зголеми сопственоста во Комерцијална банка

Редакција
Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза извести дека во изминатиот период преку берзански трансакции правното лице „Адора Инженеринг“ ДООЕЛ Експорт – Импорт Скопје се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Адора инженеринг го доби 9. национално признание за изградба на здрави еко домови заштитени од бучава

Редакција
Адора инженеринг денес го доби деветтото национално признание од министерството за економија за најдобри општествено одговорни практики за одговорен однос кон животната средина за проектот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Адора Инженеринг“ е купувачот на 4.636 акции од Комерцијална банка за кои плати 456.000 евра

Никола Осило
Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза информира дека на 26.11.2019 година преку две системски блок трансакции правното лице „Адора Инженеринг“ ДООЕЛ Експорт – Импорт...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Комерцијална банка“ повторно ја „тресе“ берзата: Продадени два блока акции за 456.000 евра

Никола Осило
Во две блок-трансакции со вкупна вредност од 28 милиони денари или околу 456.000 евра денеска на Македонската берза се продадоа 4.636 акции од „Комерцијална банка“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Адора Инженеринг повторно ја зголеми сопственоста во Комерцијална банка

Никола Осило
Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза информира дека во изминатиот период преку берзански трансакции правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје се стекна со...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Што се крие зад константното купување акции во Комерцијална банка од страна на Адора Инженеринг и Чифлиганец?

Редакција
Како и минатата година, Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје, чиј управител е бизнисменот Ванчо Чифлиганец, кој од лани е во Надзорниот одбор на Комерцијална банка...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Адора Инженериг ја „забетонира“ позицијата на најголем акционер во Комерцијална банка, кои се другите акционери?

Редакција
Преку системска блок трансакција компанијата Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје вчера купи 15.191 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје, за кои плати околу...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Адора Инженеринг е купувачот на 15.191 акција од Комерцијална банка за кои плати 1,4 милиони евра

Никола Осило
Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза информира дека денеска преку системска блок трансакција правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт – Импорт Скопје се стекна...