еМагазин

Tag : Адријана Поп Арсова

Спорт

Адријана Поп-Арсова е првата Македонка која истрча маратон под три часа

Редакција
Атлетичарката Адријана Поп Арсова го истрча маратонот во Подгорица под три часа, и се запиша во историјата на македонската атлетика. Таа го истрча маратонот со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Адријана Поп Арсова на маратонот во Ајнтховен го собори македонскиот рекорд

Редакција
Адријана Поп Арсова, членка на Атлетскиот Клуб „Делта“, оваа година изненади со својот настап на Виз Ер Скопски маратон и на 28 години таа продолжува...