еМагазин

Tag : аеродром

Локално ТОП СТОРИИ

Уставниот суд ќе ја оценува законитоста на ДУП-от на Аеродром

Никола Осило
Уставниот суд на Република Македонија на 25-та седница на закажана за 31.10.2018 година (среда) ќе ја разгледува иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

За Царинската управа скопскиот аеродром се уште се вика „Александар Велики“

Никола Осило
Царинската управа деновиве распиша оглас за вработување на 58 лица на различни локации во земјава, а меѓу нив и тројца цариници во отсек за патнички...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

СДСМ сака да биде ВМРО-ДПМНЕ: Гради гасовод на Водно на празник, уништува зеленило навечер

Редакција
Два актуелни примери од бројните изминативе месеци, конкретно покажуваат дека моменталната власт по речиси ништо не се разликува од претходната кога е во прашање зачувањето...
Локално

На 15 дена стопирана изградбата на деветкатницата во скопски Аеродром

Редакција
Од скопската општина Аеродром денеска информираа дека изградбата на деветкатницата е моментално стопирана. Градоначалникот Златко Марин информираше дека инспекторите утврдиле неправилности на градилиштето, поради што е издадено решение...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ако може да се смени името на државата, може и ДУП-от за Аеродром

Никола Осило
Сосем е разбирлив револтот на голем број граѓани жители на Аеродром, но и од другите населби на Скопје кои вчера излегоа на протест со барање...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Граѓаните се обидоа да ја тргнат оградата кај Мајчин дом во Аеродром

Никола Осило
Голем број граѓани жители на Аеродром, но и од другите населби на Скопје денеска излегоа на протест со барање да се стопира изградбата на голем...
Бизнис

На двата аеродрома за 9 месеци 1,8 милиони патници, повеќе од половина патувале со „Визер“

Редакција
Преку двата аеродрома во Македонија, во Скопје и Охрид, во првите девет месеци од годинава патувале 1,8 милиони патници при што е забележан годишен раст...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) СДСМ со ВМРО-методи: Полноќно сечење на зеленилото во Аеродром

Никола Осило
Градоначалникот на Аеродром Златко Марин, кадар на СДСМ дозволи да се користат методи на ВМРО-ДПМНЕ за „безболна“ сеча на зеленилото кај Мајчин дом во доцните...
Локално

(Видео) Граѓаните на протест против изградбата на висококатница во Аеродром

Никола Осило
Граѓаните кои живеат во Аеродром денеска ќе излезат на протест против изградбата на висококатница до Мајчин дом во Аеродром. „Ова е чудовиштето што ќе никне...
Локално

Хорор во Аеродром: Четири кучиња-скитници искасале девојка

Никола Осило
На 07.10.2018 година во 21.45 часот во Полициската станица Аеродром, М.Д.(23) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 18.20 часот на булевар “Видое Смилевски Бато”...