еМагазин

Tag : Агенција за национална безбедност

Македонија

Ариф Асани именуван за заменик-директор на Агенцијата за национална безбедност

Никола Осило
На денешната седница Владата на Република Северна Македонија, на предлог на директорот на Агенцијата за национална безбедност, го именуваше Ариф Асани за заменик на директорот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се основа Агенција за национална безбедност, УБК заминува во историјата

Никола Осило
Владата на вчерашната седница го разгледа и утврди новиот текст на предлог-законот за Агенција за национална безбедност. Оттаму велат дека донесувањето на предлогот на закон...