еМагазин

Tag : Агенција за разузнавање

Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски го назначи Ерол Муслиу за нов директор на Агенцијата за разузнавање

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски го назначи Ерол Муслиу за нов директор на Агенција за разузнавање, информираат од кабинетот на шефот на државата. Муслиу порано работел во
Македонија

Агенција за разузнавање отфрла вмешаност во незаконски активности

Никола Осило
Агенцијата за разузнавање отфрла било каква вмешаност во незаконски активности и потенцира дека ако се продолжи со нарушување на основните човекови и професионални вредности можеме