еМагазин

Tag : Агенцијата за цивилно воздухопловство

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил бившиот пратеник Томислав Тунтев, сега нов директор на АЦВ

Редакција
Сега веќе поранешниот пратеник и кординатор на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев, и официјално е новиот генерален директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство, која...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Томислав Тунтев стана генерален директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Редакција
Со одлука на Управниот одбор на Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ), функцијата генерален директор на АЦВ од денеска официјално ја презема Томислав Тунтев. Како што...
Македонија

Тунтев повеќе не е пратеник, ќе биде директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Редакција
Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери на денешната пленарна седница ја констатира оставката на пратеникот и координатор на пратеничката група на СДСМ, Томислав...