еМагазин

Tag : Агим Нухиу

Македонија

Инспекторатот не утврдил нерегуларности во академскиот напредок на Адеми и Нухиу

Редакција
Просветниот инспекторат не увидел недоследности во образовно- научното унапредување на државните функционери Арбер Адеми и Агим Нухиу, пишува во извештајот од вонредната инспекција кој ја спровел...
Македонија

Вонредна инспекција на Универзитетот во Тетово: Како владини функционери напредувале во кариерата?

Никола Осило
Државниот просветен инспекторат (ДПИ) соопшти дека денеска е извршен вонреден инспекциски надзор на Универзитетот во Тетово, во врска со спроведените постапки за избор во наставно-научни...
Македонија

Бранителот Дуковски: Не постојат докази дека Чавков сторил кривично дело

Редакција
Бранителот на Митко Чавков, адвокатот Сашко Дуковски, во завршниот збор на судењето за случувањата на 27 април 2017 година во македонското Собрание, нагласи дека не...
Македонија

Судење „27 април“: Чавков околу 18 часот бил во неговата канцеларија во „Технометал Вардар“, вели негов поранешен обезбедувач

Редакција
Со сослушување на сведокот Никола Димитриевски, предложен од одбраната на обвинетиот Митко Чавков, почна денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 април лани...
Македонија

Нухиу за насилството во Собранието: Чавков не ми одговараше на повиците

Редакција
За насилството во Собранието од 27 април минатата година во Кривичниот суд сведочеше и Агим Нухиу, заменик министер за внатрешни работи. Нухиу кој неколку часа...