еМагазин

Tag : јагниња

Бизнис

Во пресрет на Велигден: Италијанците купуваат македонско јагнешко по багателни цени

Никола Осило
Дебарските јагниња и годинава ќе завршат на италијанската велигденска трпеза. Сточарите од општините Дебар и Центар Жупа располагаат со околу 20 илјади јагниња. „До сега...