еМагазин

Tag : Јагуар

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Jaguar F-Pace ги пречека Мажите на годината за 2018

Редакција
Синоќа за прв пат се одржa настанот „Men of the year 2018“, на кој што беа доделени признанија и награди на најуспешните мажи во Македонија. Како официјален...
Локално

Се запали „Јагуар“ кај Блаце

Никола Осило
На 29.08.2018 година во 20,02 часот пријавено е дека на „Јадранска магистрала“ пред Граничен премин “Блаце” во движење се запалило патничко моторно возило „Јагуар“ со...