еМагазин

Tag : јагула

Локално ТОП СТОРИИ

Цариник дел од меѓународна криминална група која криумчарела загрозен вид јагула

Никола Осило
СВР Куманово, до надлежното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Л.Х.(44) од Народна Република Кина, со живеалиште Кралство Шпанија, В.В.М.(54) од Република Бугарија, Ј.П.(38)од Народна Република Кина,...