еМагазин

Tag : ахмети

Македонија

Ел Чека продолжува да си пука „бомби“: Најновата е за братот на Али Ахмети и за Муса Џафери

Редакција
Ел Чека иако го гони Јавното обвинителство не седи мирен. Продолжува со објавување на нови „бомби“. Во најновата аудио „бомба“, наводно се слушаат гласовите на...
ЖИВОТ

(Фото) Челниците на ДУИ на стартот на изградбата на нова трбина на стадионот во Чаир во бело, Шилегов во плаво

Редакција
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вицепремиерите Бујар Осман и Садула Дураки и други партиски и државни функционери од владејачката партија присуствуваа на денешното ставање на...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Бомби“ и на Youtube: Џафери и Ахмети главни актери?

Никола Осило
На Youtube од профил со фотографија од премиерот Зоран Заев се објавени повеќе аудио „бомби“. На повеќето снимки наводно можат да се чујат гласовите на Муса Џафери...
Македонија ТОП СТОРИИ

Средба Заев-Ахмети: За „метлата“ прво ќе водат разговори во СДСМ и ДУИ

Редакција
Прво партиски консултации, па продолжување на разговорите на лидерско ниво за зајакнување на капацитетите на институциите во Владата, е договорот од средбата меѓу лидерите на...
Македонија

Средба Заев и Ахмети за „метлата“ во Владата

Редакција
Во Владата се одржува средбата меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на која треба да стане збор за најавените промени во Владата....
Македонија

Средба Пендаровски – Ахмети: Сите политички фактори да се насочат кон помирување за стретешките цели

Никола Осило
Претседателот Стево Пендаровски на денешната средба со лидерот на Демократска унија за интеграција, Али Ахмети укажал на потребата во периодот што претстои сите политички чинители...
Македонија

Цензусот главен проблем за изборите: За Ахмети прифатливо претседателот да се избира во Собранието

Никола Осило
Лидерот на ДУИ Али Ахмети изјави дека за нив е прифатливо претседателот на државата да се избира и во Собранието, доколку не биде обезбеден потребниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

До каде е предметот „Попис“ на СЈО во кој се води истрага против Ахмети и Груевски

Редакција
Во изминативе шест месеци како што стои во најновиот извештај на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за предметот „Попис“, кој е во истражна постапка, биле испитани повеќе...
Македонија

Десет имиња ќе разгледуваат вечерва Заев и Ахмети како можен консензуален кандидат за претседател

Редакција
Десет имиња ќе се разгледуваат како можен консензуален кандидат на владејачката коалиција за престојните претседателски избори и можно уште денеска да се знае името на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски, Димитров или Спасовски: Кој ќе биде заеднички кандидат на СДСМ и ДУИ за претседател

Редакција
Лидерите на владејачките партии, СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети се договорија на престојните избори да одат со заеднички кандидат за претседател на државата....