еМагазин

Tag : академија

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Свечен настан на АБИТ: Важноста на двојното образование во банкарскиот и финансискиот сектор

Редакција
Во организација на Академијата за банкарство и информатичка технологија (АБИТ) и Институтот за бизнис и менаџмент, Heidelberg-Skopje, денеска се одржа свечен настан во просториите на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Робо Академија ја развива креативноста на децата и ги подготвува за дигиталниот свет

Редакција
Децата од 6 до 13 години можат да ја развиваат и поттикнуваат својата креативност во скопската Робо Академија. Познатите ЛЕГО коцки во комбинација со СТЕМ...
Техно

Brainster ја отвори првата Data Science академија во Македонија и регионот

Редакција
Во насока на заложбите да понуди едукативни програми кои ќе одговорат на зголемената побарувачка на вештини поврзани со новите технологии, едукативниот центар Brainster започнува со...
Убава приказна

Кнауф Академија Македонија: 25 години во чекор со светските трендови во градежништвото

Редакција
Во Струга вчера традиционално по 25. пат се одржа Кнауф Академијата чија главна цел, иста како и на останатите настани, семинари и обуки организирани од...