еМагазин

Tag : акција

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Како изгледаше акцијата на косовските специјалци што ги зовре односите меѓу Србија и Косово?

Никола Осило
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ нареди српската армија и полиција да бидат во состојба на полна борбена готовност откако утрово во 6:30 часот косовски полицајци...
Бизнис

„Оилко“ ќе дели бруто дивиденда од 130 денари за акција

Никола Осило
Собранието на „Оилко“ КДА-Скопје на седницата одржана на 21.5.2019 година, донесе одлука за плаќање на дивиденда по годишната сметка на друштвото за 2018 година, соопшти...
Локално

Акција на МВР: Одземени мотори, казнети возачи

Редакција
Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 11/12. 05. 2019 година во периодот од 20.00 до 01.00 часот спроведе...
Македонија

Полициска акција на повеќе локации во Скопје за трговија со дрога

Редакција
Полицијата синоќа спровела акција на повеќе локации во Скопје за сузбивање на трговија со дрога, потврдија за МИА од МВР. Според првичните информации, претресени се...
Ретро ТОП СТОРИИ

(Видео) Дилемите остануваат: Како изгледаше акцијата на МВР во Диво насеље

Никола Осило
Има ли снимени разговори за случајот Диво Насеље, кој е организатор на терористичката акција, дали некој однадвор или внатрешни играчи стојат зад крвавата престрелка меѓу...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кардула прашува зошто Град Скопје не ги предал делата на Атина, собрани во хуманитарни цели

Редакција
Графичкиот дизајнер Зоран Кардула кој иницираше акција за собирање на уметнички дела за хуманитарни цели по повод пожарот во Атика, Грција вели дека Град Скопје...
Да помогнеме

Еве на кои локации утре ќе можете да донирате храна за донаторската акција „Нахрани 10.000“

Редакција
Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна, која е во организација на Здружението „Сите сити“ во Црвен Крст на Република Македонија е национална акција...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Кроација осигурување започнува акција за збогатување на книжевниот фонд на училишните бибилиотеки

Редакција
На Светскиот ден на литературата за деца – 2. април, Кроација осигурување – друштво за неживотно осигурување Скопје, започнува волонтерска акција за собирање користени и...
Бизнис

ТТК Банка ќе дели бруто-дивиденда од 105 денари по акција

Никола Осило
Собранието на акционери на седницата закажана на 5 април да донесе одлука за исплата на дивидендата во бруто износ од 95.328.240 денари, предлага ТТК Банка....
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР: Спречен можен терористички напад од поддржувачи на ИСИС

Редакција
Полицијата спроведе оперативно-тактички мерки и претреси на неколку локации поврзани со потенцијални планови и намери за извршување на терористички акт на територијата на нашата држава...