еМагазин

Tag : акција

Да помогнеме

Еве на кои локации утре ќе можете да донирате храна за донаторската акција „Нахрани 10.000“

Редакција
Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна, која е во организација на Здружението „Сите сити“ во Црвен Крст на Република Македонија е национална акција...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Кроација осигурување започнува акција за збогатување на книжевниот фонд на училишните бибилиотеки

Редакција
На Светскиот ден на литературата за деца – 2. април, Кроација осигурување – друштво за неживотно осигурување Скопје, започнува волонтерска акција за собирање користени и...
Бизнис

ТТК Банка ќе дели бруто-дивиденда од 105 денари по акција

Никола Осило
Собранието на акционери на седницата закажана на 5 април да донесе одлука за исплата на дивидендата во бруто износ од 95.328.240 денари, предлага ТТК Банка....
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР: Спречен можен терористички напад од поддржувачи на ИСИС

Редакција
Полицијата спроведе оперативно-тактички мерки и претреси на неколку локации поврзани со потенцијални планови и намери за извршување на терористички акт на територијата на нашата држава...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Момчето кое го фати крстот во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток собраа над 81 илјада денари за лекување на Драгана Малкиќ

Редакција
Дарко Недев, момчето кое го фати светиот крст во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, во денешната хумана акција собраа повеќе...
Бизнис

Убава новогодишна честитка за акционерите: „Тетекс“ ќе дели дивиденда од 88,8 денари бруто по акција

Никола Осило
„Тетекс“ АД Тетово ќе дели дивиденда од 36,8 милиони денари или 88,8 денари бруто по акција, соопшти компанијата преку Македонската берза. Последен ден на тргување...
Да помогнеме

Бидете дел од хуманитарната акција на Рамстор Мол и Црвен Крст: „Новогодишна елка на желби„

Редакција
Најубавото нешто на светот е детската насмевка, а Новата година е вистинко време да подариме насмевки на детските лица. Оваа година по јубилеен 10-ти пат,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради стечај, акциите на Топлификација исклучени од котација на Македонската берза

Редакција
Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 23.11.2018 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од Топлификација АД Скопје,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Крводарителска акција на Рамсторе

Редакција
По повод 13. роденден на Рамсторе Македонија и во насока на својата визија која има за цел да  превземе чувствителни активности кон општествтото, во соработка...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Lucky days” во НЕПТУН од 05-08 ноември: Најголеми попусти на целиот асортиман

Редакција
Во Нептун од 05-08 ноември ќе има „Lucky days” со најголеми попусти на целиот асортиман и шопинг до 48 рати со happy кредит! Искористете го...