еМагазин

Tag : акција

БАШ НИ Е ЌЕФ

Момчето кое го фати крстот во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток собраа над 81 илјада денари за лекување на Драгана Малкиќ

Редакција
Дарко Недев, момчето кое го фати светиот крст во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, во денешната хумана акција собраа повеќе...
Бизнис

Убава новогодишна честитка за акционерите: „Тетекс“ ќе дели дивиденда од 88,8 денари бруто по акција

Никола Осило
„Тетекс“ АД Тетово ќе дели дивиденда од 36,8 милиони денари или 88,8 денари бруто по акција, соопшти компанијата преку Македонската берза. Последен ден на тргување...
Да помогнеме

Бидете дел од хуманитарната акција на Рамстор Мол и Црвен Крст: „Новогодишна елка на желби„

Редакција
Најубавото нешто на светот е детската насмевка, а Новата година е вистинко време да подариме насмевки на детските лица. Оваа година по јубилеен 10-ти пат,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради стечај, акциите на Топлификација исклучени од котација на Македонската берза

Редакција
Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 23.11.2018 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од Топлификација АД Скопје,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Крводарителска акција на Рамсторе

Редакција
По повод 13. роденден на Рамсторе Македонија и во насока на својата визија која има за цел да  превземе чувствителни активности кон општествтото, во соработка...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Lucky days” во НЕПТУН од 05-08 ноември: Најголеми попусти на целиот асортиман

Редакција
Во Нептун од 05-08 ноември ќе има „Lucky days” со најголеми попусти на целиот асортиман и шопинг до 48 рати со happy кредит! Искористете го...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Одлична можност за посета на бројни цркви и манастири: Планинарење по „Милениумска патека“

Редакција
Вчера се одржа планинарска акција „Милениумска патека“, во организација на Комисијата за односи со верските заедници, Планинарскиот клуб Јелак и МПЦ-ОА, во чест на милениумскиот...
Македонија

Уапсените борци на ИД биле радикализирани од оџата Мемиши, од чаирската џамија Тутунсуз

Редакција
Седуммината борци за Исламска држава кои во вторникот беа уапсени на Меѓународниот аеродром Скопје, а заробени во Сирија во соработка со Глобалните коалициски сили и...