еМагазин

Tag : активистка

Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Младата активистка Тунберг им го „плесна“ на светските лидери: „Како се осмелувате, ми ги украдовте соништата и детството“

Редакција
Шведската активистка за борба против климатските промени, Грета Тунберг, која на Самитот на Обединетите нации за климатските промени во Њујорк пристигна со едрилица од Шведска,...
Македонија

Активистката за легализација на марихуаната Моника, доби условна казна

Редакција
Кривичниот суд и додели две години условна казна на активистката за легализација на марихуаната Моника Ристеска. Моника го призна делото, изрази каење за истото и...
Свет

(Вознемирувачко видео) Ирачката инстаграм-ѕвезда и активистка Тара Фарес убиена на улица

Редакција
Тара Фарес (22), борец за слобода и права, инстаграм-ѕвезда во Ирак, со скоро три милиони следбеници и поранешна мис на Багдад, е убиена на улица...