еМагазин

Tag : активности

БАШ НИ Е ЌЕФ

Црвениот крст го проширува обемот на своите активности како одговор на пандемијата од Ковид-19

Редакција
Преку активирање на дополнителни мобилни тимови за поддршка на ранливи категории граѓани и обезбедување на неопходни материјали за Клиниката за инфективни болести во Скопје, Црвениот...
ЖИВОТ

Колку време жените поминуваат во готвење, миење садови, чистење по дома

Редакција
Активностите во домаќинството се се уште женска работа, покажува истражувањето на „Фајненс тинк“. Па така, истражувањето покажува дека во готвење, жените трошат 71 минути, во...
Локално

Поради националната трагедија, Неготино и Демир Капија ги откажуваат сите настани за „Св.Трифун“

Редакција
Општина Неготино ги информира граѓаните дека, поради денешниот трагичен настан кој ја потресе цела држава се откажуваат сите планирани настани и активности по повод „Свети Трифун....