еМагазин

Tag : Ал Џезира Британија

Македонија

(ВИДЕО) Советникот на Заев, Бојан Маричиќ не успеа да ја изманипулира водителката на „Ал Џезира”

Редакција
Советникот на премиерот Зоран Заев, Бојан Маричиќ не успеа да ја изманипулира водителката на Ал Џезира Британија, со бројките од референдумот за името. Темата беше дали...