еМагазин

Tag : албанец

Локално

Албанец баран од Интерпол лишен од слобода на граничниот премин Долно Блаце

Никола Осило
На 04.09.2019 во 16.30 часот на Граничниот премин Долно Блаце од слобода бил лишен А.И.(36) од Република Албанија, затоа што при извршена проверка било констатирано...
Македонија

(Фото) Морничави детали: Албанец од Македонија со нож ја уби сопругата во Швајцарија

Редакција
Швајцарскиот весник „Blick“ објави дека во понеделникот во Диткон, Швајцарија, Албанец од Македонија ја убил неговата сопруга, Луиза (34) исто така од земјава, со нож,...
Локално

Албанец баран од Интерпол уапсен на граничниот премин Долно Блаце

Никола Осило
На 25.08.2019 во 15.00 часот на Граничниот премин Долно Блаце од слобода бил лишен К.Ф.(42) од Република Албанија затоа што при извршена проверка било констатирано...
Локално

На Ќафасан лишен од слобода Албанец баран од Интерпол

Никола Осило
На 22.07.2019 во 12.10 часот на граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода C.A.(42) од Република Албанија затоа што се барал по распишана...
Локално

На граница уапсен Албанец баран од Интерпол

Никола Осило
На 17.07.2019 во 18.50 часот на граничен премин „Богородица“, полициски службеници го привеле Т.Г.(37) од Република Албанија, бидејќи се наоѓа на листата со мерка „Апси“,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Грците ги лажат дека Заев е Албанец и дека ќе се смени името на хотелот „Македонија палас“

Редакција
Како и кај нас, така и во Грција и пред потпишувањето на Договорот од Преспа, а посебно по неговото стапување во сила се шират бројни...
Локално

Бојкот на наставата во скопско училиште, откако за директор е поставен Албанец

Редакција
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов изјави дека не е нарушен образовниот процес со тоа што вчера за нов в.д. директор на средното хемиско-технолошко училиште „Марија...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Албанецот од Македонија кој ја уби сопругата во Австрија, бил подржувач на Исламската држава?

Редакција
Австриската полиција го објави идентитетот на Албанецот од Македонија од селото Ласкарци, Општина Сарај, кој ја уби сопругата со нож на паркинг во австрискиот град Тулн,...
Балкан

(Возенемирувачко видео) Случајот со убиството на девојка на Родос излезе од контрола, еден од осомничените претепан во затвор

Редакција
Топ тема деновиве во Грција е убиството на младата Eleni Topaloudi (21), која беше убиена на грчкиот остров Родос, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Според...