еМагазин

Tag : албанец

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Насер Зибери, кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец

Редакција
Насер Зибери е кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец. Тој на македонската јавност и е познат по честите гостувања во дебатни емисии по телевизиите,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„ДУИ во опозиција. Зошто да не?„: Твитер реакции

Редакција
Слоганот на ДУИ со кој ја промовира идејата за премиер Албанец без дозвола на Управата за заштита на културното наследство, „Зошто да не?“ осамна на...
Македонија

(Видео) Идејата за премиер Албанец, ДУИ ја промовираа со осветлување на Кале со прашањето „Зошто да не?“

Редакција
И покрај тоа што не добива подршка од ниту една политичка партија, ни од од албанскиот, ни од македонскиот блок, ДУИ не се откажува од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ДУИ на „тапет“ на Твитер за идејата за Албанец премиер

Редакција
Иако ниту една друга политичка партија, ни од албанскиот, ни од македонскиот блок не застана зад идејата на ДУИ за Албанец за премиер, ниту пак...
Локално

Албанец баран од Интерпол лишен од слобода на граничниот премин Долно Блаце

Никола Осило
На 04.09.2019 во 16.30 часот на Граничниот премин Долно Блаце од слобода бил лишен А.И.(36) од Република Албанија, затоа што при извршена проверка било констатирано...
Македонија

(Фото) Морничави детали: Албанец од Македонија со нож ја уби сопругата во Швајцарија

Редакција
Швајцарскиот весник „Blick“ објави дека во понеделникот во Диткон, Швајцарија, Албанец од Македонија ја убил неговата сопруга, Луиза (34) исто така од земјава, со нож,...
Локално

Албанец баран од Интерпол уапсен на граничниот премин Долно Блаце

Никола Осило
На 25.08.2019 во 15.00 часот на Граничниот премин Долно Блаце од слобода бил лишен К.Ф.(42) од Република Албанија затоа што при извршена проверка било констатирано...
Локално

На Ќафасан лишен од слобода Албанец баран од Интерпол

Никола Осило
На 22.07.2019 во 12.10 часот на граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода C.A.(42) од Република Албанија затоа што се барал по распишана...
Локално

На граница уапсен Албанец баран од Интерпол

Никола Осило
На 17.07.2019 во 18.50 часот на граничен премин „Богородица“, полициски службеници го привеле Т.Г.(37) од Република Албанија, бидејќи се наоѓа на листата со мерка „Апси“,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Грците ги лажат дека Заев е Албанец и дека ќе се смени името на хотелот „Македонија палас“

Редакција
Како и кај нас, така и во Грција и пред потпишувањето на Договорот од Преспа, а посебно по неговото стапување во сила се шират бројни...