еМагазин

Tag : албанска

Балкан

Грчки медиуми: Албанските власти кријат докази за убиството на Кацифас

Редакција
Адвокатот кој ја преставува фамилијата на Константинос Кацифас (35), Гркот кој пред неколку дена беше убиен од албанската полиција, за грчките медиуми вели дека грчката страна...
Балкан

Дали е „ладнокрвно убиен“: Грчките медиуми се сомневаат во албанската верзија за убиството на Кацифас

Редакција
Убиството на етничкиот Грк, Константинос Кацифас (35) во Албанија е топ тема во грчките медиуми. Како што пренесува дописникот на еМагазин од Солун, медиумите во нивното...
Балкан

(ВИДЕО) Објавена снимка од престрелката на убиениот Грк со албанската полиција

Редакција
Албанската Report TV објави ексклузивна снимка на која се гледа како убиениот етнички Грк, Константинос Кацифас (35) се пресметува со албанската полиција по улиците на Буларат,...
Балкан

(ВИДЕО) Кој е Гркот кој што го уби албанската полиција

Редакција
Константинос Кацифас (35), кој беше убиен од албанската полиција во пограничното село Буларт во Албанија, откако тој со калашников отворил оган кон полицајците кои сакале да...