еМагазин

Tag : Алцхајмерова болест

Локално

Исчезна маж кој боледува од Алцхајмерова болест

Никола Осило
На 30.07.2019 година во 16,00 часот во Полициска станица Ѓорче Петров, Е.А. (28) од с.Илинден, скопско, пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот татко Р.И....
Да помогнеме

(Фото) Изгубена е жена која боледува од Алцхајмерова болест

Редакција
Елена Јовановска упати апел на социјалните мрежи дека нејзината мајка Драгица која боледува од Алцхајмерова болест била изгубена. „Изгубена е мајка ми која боледува од...