еМагазин

Tag : Алчевски

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото) Најдоброто од Македонија ја „крчка“ Бушава азбука 2

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и професорка Синоличка Трпкова на својот фејсбук профил објави фотографии од екипата која работи на Бушавиот буквар, новиот серијал продолжение...