еМагазин

Tag : Александар Кирацоски

Македонија ТОП СТОРИИ

Кирацовски: Не се препознавам во прекарот Кики, Героски со мене направил фаул

Редакција
Пратеникот Александар Кирацовски по излегувањето од Обвинителството за гоненење на организиран криминал и корупција каде даваше исказ за случајот „Рекет“ рече дека со обвинителите споделил...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кирацоски тврди дека власта обезбедила мнозинство за уставните измени

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ и пратеник Александар Кирацоски денеска на прес-конференција изјави дека обезбедена е поддршка од минимум 80 пратеници за усвојување на уставните измени. –...