еМагазин

Tag : Александар Кирацовски

Македонија ТОП СТОРИИ

Кирацовски: Не знам кој е Кики, вие мислите дали станува збор за мене?

Редакција
Пратеникот на владејачката партија СДСМ, Александар Кирацовски, за А1он, зборувајќи за актуелниот случај „Рекет“, вели дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој
Македонија

Кирацовски за Тамара: Гази напред и уште долго прави не горди

Редакција
На својот Фејсбук профил за скандалот со пејачката Тамара Тодевска и македонската химна се огласи и поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски. “Големите луѓе
Македонија

Министерот Љупчо Николовски нов генерален секретар на СДСМ

Редакција
Министерот за земјоделие, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски е новиот генерален секретар на СДСМ. Тој доаѓа на местото на Александар Кирацовски. Одлуката е донесена на
Македонија ТОП СТОРИИ

СДСМ ги оцени изборите како слободни и демократски

Редакција
По завршувањето на гласањето, шефот на Изборниот штаб на СДСМ, Александар Кирацовски изборите ги оцени како успешни, фер, слободни и демократски. „Постигнат е цензус. Граѓаните
Македонија

Кирацовски ќе биде шеф на Изборниот штаб на СДСМ, а Меџити на ДУИ

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски е избран за шеф на Изборниот штаб за претстојните претседателски избори, информираат од партијата. Иџет Меџити пак ќе биде
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Кирацовски, за изјавата дека вработувањето на дедо му не е „ништо особено„

Редакција
Лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи предизвика изјавата на генералниот секретар на владејачката СДСМ, Александар Кирацовски, дека вработувањето на таткото на неговата
Македонија

СДСМ следната недела ќе одлучува за предвремени избори, а на 3 март ќе се знае кандидатот за претседател

Редакција
Централниот одбор на СДСМ донесе одлука да започне процедура за избор на кандидат за претседател на државата која ќе заврши и ќе се комплетира на
Македонија

(Видео) СДСМ ги повика пратениците активно да се вклучат во дефинирање на нацрт-амандманите

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ и пратеник Александар Кирацовски денеска на прес-конференција во Собранието ги повика сите пратеници во Собранието, особено оние кои не гласаа во
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Сакаш да се вработиш во МЕПСО: Во Златна книга 11 фирми што вршат обуки за фризери

Редакција
Медимуите објавија дека генералниот секретар на СДСМ,  Александар Кирацовски си ја вработил својата фризерка во МЕПСО, за плата од 43.000 денари. Иако информацијата личи на