еМагазин

Tag : Александар Вучиќ

Македонија

Вучиќ: Го поддржувам договорот меѓу Скопје и Атина, но не го потценувам народот во Македонија

Редакција
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека го поддржува договорот меѓу Скопје и Атина, но дека не го потценува народот во Македонија кој според него,...
Македонија

Вучиќ пред средбата со Путин: Не се мешам во внатрешните работи на Македонија, но НАТО и ЕУ да покажат поголема почит

Редакција
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по повод референдумот во Македонија, рече дека Србија има јасен став, а тоа е дека го почитува секој договор помеѓу...
Балкан

Тензично на Косово: Вучиќ нареди највисока борбена готовност за српската армија

Редакција
Српскиот претседател Александар Вучиќ нареди целата армија на Србија да биде ставена во највисока борбена готовност, потврдиле за Танјуг извори од Кабинетот на претседателот, кој...