еМагазин

Tag : Александар Вучиќ

Македонија ТОП СТОРИИ

Вучиќ отвори нова дилема: Груевски влегол во Албанија легално или нелегално?

Редакција
Во емисијата „Кирилица“ на авторот и водител Миомир Мариќ на српската телевизија ТВ Хепи, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, отвори нова дилема за бегството на поранешниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што е пасаван, со кој според Вучиќ, Груевски избега до Унгарија

Редакција
Во емисијата „Кирилица“ на авторот и водител Миомир Мариќ на српската телевизија ТВ Хепи, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, соопшти дека поранешниот македонски премиер, сега пратеник,...
Македонија

Дали Вучиќ му помогнал на Груевски, прашуваат две српски партии

Редакција
За бегството на Никола Груевски во Унгарија вчера и денеска информираат сите српски медиуми, а според ТВ Н1, Министерство за внатерешни работи на Србија соопштило дека...
Македонија

Вучиќ: Го поддржувам договорот меѓу Скопје и Атина, но не го потценувам народот во Македонија

Редакција
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека го поддржува договорот меѓу Скопје и Атина, но дека не го потценува народот во Македонија кој според него,...
Македонија

Вучиќ пред средбата со Путин: Не се мешам во внатрешните работи на Македонија, но НАТО и ЕУ да покажат поголема почит

Редакција
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по повод референдумот во Македонија, рече дека Србија има јасен став, а тоа е дека го почитува секој договор помеѓу...
Балкан

Тензично на Косово: Вучиќ нареди највисока борбена готовност за српската армија

Редакција
Српскиот претседател Александар Вучиќ нареди целата армија на Србија да биде ставена во највисока борбена готовност, потврдиле за Танјуг извори од Кабинетот на претседателот, кој...